Loganas

Pradžia » Tinklaraštis » Loganas
Filmai

Taip pat šis filmas žinomas kaip „Logan“, „Ernis“, „Wolverine 3“, „Loganas. Ernis“.

Šis filmas – jau dešimtasis „Iksmenų“ serijos filmas ir trečioji bei paskutinė „Ernio“ trilogijos dalis.

IMDB: 8,3 / 10
MPAA: R – dėl brutalios prievartos ir keiksmų, dėl trumpai rodomų nuogybių.
Skirta: Suaugusiems (ne vaikams ir ne paaugliams)
Žanras: Veiksmas, Drama, Fantastika (Sci-Fi)
Trukmė: 2 val. 15 min.
Išleista: 2017-03-03
Šalis: JAV

 

Aktoriai:
Hugh Jackman … Loganas / Ernis
Patrick Stewart … Čarlzas Ksavieras / Profesorius X
Doris Morgado … Marija
Dafne Keen … Laura / X-23
Boyd Holbrook … Donaldas Pirsas
Eriq La Salle … Vilas Munsonas
Stephen Merchant … Kalibanas
Elizabeth Rodriguez … Gabriela
Richard E. Grant … Dr. Zanderis Raisas
Daniel Bernhardt … Plėšikas kaulų laužytojas
Saber Bankson … Mutantas vaikas
Režisierius:
James Mangold – „Ernis“ (2013), „Knight and Day“ (2010), „3:10 to Yuma“ (2007), „Walk the Line“ (2005), „Girl, Interrupted“ (1999)

Filmas labai brutalus, su atviromis žiaurumo scenomis, niūrus ir pilnas keiksmažodžių.


 

Kiti „Iksmenų“ („X-Men“) filmai:
„Iksmenai“ (2000)
„Iksmenai 2“ (2003)
„Iksmenai: Žūtbūtinis mūšis“ (2006)
„Iksmenai Pradžia: Ernis“ (2009)
„Iksmenai: Pirma klasė“ (2011)
„Ernis“ (2013)
„Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“ (2014)
„Iksmenai: Apokalipsė“ (2016)
„Loganas“ (2017)

 

2029 metais Loganas (Hugh Jackman), taip pat žinomas kaip Ernis, laikomas kone nemirtingu, ir tikrai – nenužudomu, mutantas su adamantino metaliniais nagais, pagaliau pajunta savo amžių. Pasitenkinęs tuo, kad pragyvenimui uždirba vairuodamas limuziną, savo uždirbtus pinigus jis naudoja rūpinimuisi sergančiu Čarlzu Ksavieru / Profesoriumi X (Patrick Stewart). Profesorius X dažnai netenka nuovokos ir gal kenčia nuo smegenų degeneracijos, kuri, veikdama galingiausią pasaulio telepatą, padaro jį pavojingu visiems aplinkiniams.

 

Tada pasirodo Pirsas (Boyd Holbrook), pusiau žmogus, pusiau kyborgas, kuris tarnauja vienos firmos apsaugoje. Ši firma dabar ieško vienos pabėgusios mergaitės. Pirsas yra įsitikinęs, kad mergaitė ieškos Logano ir prašysis jo pagalbos. Loganas tos mergaitės dar nepažįsta, bet netrukus pasirodo tos mergaitės mama maldaudama jo padėti joms. Profesorius X pritaria, kad jie turėtų padėti mergaitei.

 

Kai jie jau apsupti Pirso pajėgų, atrodo, kad net Loganas nebegali jos išgelbėti. Bet tuomet pasirodo pagalba iš ten, iš kur jos niekas nesitikėjo – iš pačios mergaitės. Mergaitė Laura (Dafne Keen) turi panašių į Logano mutantės galių ir gebėjimų kovoti. Ji, kaip ir Loganas, taip pat turi geležinius nagus. Po grumtynių jiems pavyksta pabėgti ir jie išvyksta. Ar sugebės senstantis Loganas ištesėti mergaitės mamai ir Profesoriui X duotą pažadą – nuvežti mergaitę į saugią vietą, vadinamą Edenu?

 

 

Kas šiame filme yra vertingo?

Baisios prievartos ir keiksmų fone vis tik filme galime įžiūrėti ir keletą vertingų temų diskusijai – tai kaltė, malda ir penktasis Dievo įsakymas.

 

Kaltė. Profesorius X pamini, kad praeityje yra kažką padaręs negero, kas sunkiai slegia jo širdį. Gaila, kad dauguma šio filmo veikėjų nepasuka savo širdies link Dievo, nes tik Dievas vienintelis gali atleisti mums mūsų nuodėmes ir duoti ramybę mūsų širdžiai bei atvesti mus į amžinybę su Juo.

Aš panaikinu tavo neteisybes dėl savęs ir neatsiminsiu tavo nusikaltimų.
Izaijo 43, 25

 

Malda. Vienoje scenoje matome, kaip Profesorius X per televizorių žiūri filmą, kuriame skamba Viešpaties malda. Munsonų šeima, kurie draugauja su Loganu, Profesoriumi X ir Laura, atvirai per vakarienę dėkoja Dievui už savo svečius. O žmona primena savo vyrui, kad „Viešpats parūpins“. Jų nusistatymai mums primena, kad eidami per gyvenimą turime dėkoti savo dangiškajam Tėvui.

Visada melsdamiesi Dvasioje visokeriopomis maldomis ir prašymu. Ištvermingai budėkite, malda užtardami visus šventuosius.
Efeziečiams 6,18

 

Penktasis Dievo įsakymas. Loganas rūpinasi Profesoriumi X kaip savo tėvu. Jis netgi Munsonų šeimai jį pristato kaip savo tėtį. Vėliau – nuneša į lovą, kaip tai padarytų geras savo tėvo sūnus. Tai susišaukia su Dešimt Dievo įsakymų, konkrečiai – su penktuoju. Šis Logano rūpestis Ksavieru yra vienas iš šviesesnių šio filmo epizodų.

Gerbk savo tėvą ir motiną, kad ilgai gyventum žemėje, kurią Viešpats Dievas tau duoda.
Išėjimo 20, 12

 

Galima apibendrinti, jog filmas yra apie atpirkimą ir apie šeimą. Loganas dažnai pasirodo labai bjaurus. Bet tai mums būtina pamatyti, nes atpirkimo negalime suvokti tol, kol nesuvokiame savo nuodėmingumo gylio. Ir mus supantis pasaulis taip pat nėra sterilus ir vien tik malonus. Pabaigoje Loganas nugali ne todėl, kad yra pilnas tamsos, bet jis pats nugali tamsą tiek savyje, tiek ir išorėje. Jis nesiekia keršto, bet priima atpirkimą. Jis nebėra vienišas, jį išgydo jo naujoji šeima. Pabaigoje jis pagaliau suranda ramybę, kai yra palaidojamas miške, kur jo kapą pažymi kryžius.

 

Galutinį atpirkimą nuo nuodėmės keliamos sumaišties ir mes patirsime tik tuomet, kai mirtyje mūsų siela nueis pas Viešpatį, arba kai sugrįš Jėzus Kristus dar mums nenumirus.

Aš jums atskleidžiu paslaptį: ne visi užmigsime, bet visi būsime pakeisti,- staiga, viena akimirka, skambant paskutiniam trimitui. Trimitas nuskambės, ir mirusieji bus prikelti negendantys, o mes būsime pakeisti. Nes šis gendantis turi apsivilkti negendamybe, ir šis marus apsivilkti nemarybe. Kada šis gendantis apsivilks negendamybe ir šis marusis apsivilks nemarybe, tada išsipildys užrašytas žodis: „Pergalė prarijo mirtį!“
1 Korintiečiams 15, 51-54

 

Kai išsenka mūsų pačių jėgos

Loganas įkūnija savyje labai galingą tiesą, kurios nepajėgia priimti sekuliarusis humanizmas (nes painioja ją su neviltimi): kad vien žmogiškųjų jėgų nepakanka. Ten, kalno viršūnėje, kada pasibaigė visos jo jėgos, Logane pamatome subtilų pasikeitimą. Iš vyro, kuris pilnas įniršio filmo pirmose scenose, ir kuris nukreiptas į savęs ir savo komforto zonos gynimą, jis tampa vyru, kuris turi įniršį kaip liūtas, kuris gina savo jauniklius nuo hienų atakos. Jam jėgas suteikia aukštesnis tikslas, misija iš aukščiau.

 

Mes taip pat prieisime savo gyvenime tašką, kaip pasibaigs mūsų jėgos. Kuo anksčiau suprasime, kur slypi tikrasis mūsų jėgos šaltinis – tuo geriau mums bus:

Jis duoda pavargusiam jėgų ir bejėgį atgaivina.
Net jaunuoliai pavargsta ir pailsta, jauni vyrai krinta išsekę.
Bet tie, kurie laukia Viešpaties, įgaus naujų jėgų. Jie pakils ant sparnų kaip ereliai, bėgs ir nepavargs, eis ir nepails.
Izaijo 40, 29-31

 


Trokštame kito pasaulio

Yra priežastis, kodėl mums patinka fantastiniai filmai. Gyvename pasaulyje, paveiktame nuodėmės, tačiau giliai širdyje trokštame kažko daugiau, aukštesnio, geresnio. C.S. Lewis kartą parašė taip: „Jeigu jau pastebime, kad niekas mūsų šiame pasaulyje nebepatenkina, tai labiausiai tikėtinas to paaiškinimas glūdi tame, kad esame sukurti kitam pasauliui“. Krikščionims tas „kitas pasaulis“ yra Dangus, rašė Lewis.

 

Šis filmas nėra krikščioniškas. Bet pasakodami tiesą per fantazijos meną galime truputėlį atskleisti dievišką planą žmonėms.