Kaip karantino metu išsaugoti savo emocinę sveikatą

Pradžia » Tinklaraštis » Kaip karantino metu išsaugoti savo emocinę sveikatą

Sutriko jūsų gyvenimo ritmas? Štai keletas idėjų, kaip karantino metu rūpintis savo kūnu, protu, širdimi ir siela.

 

Jus užklupo karantinas? Koronavirusas arba COVID-19 labai staigiai pakeitė mūsų gyvenimą ir įpročius. Mūsų gyvenimo ritmas sutriko. Kai kurie iš mūsų dabar dirba arba mokosi nuotoliniu būdu. Mums tenka susilaikyti nuo įprastų kelionių su draugais į kavines ir restoranus . Kažkas sustabdė savo narystę sporto klube. Visa tai gali mus išmušti iš vėžių ir vesti prie nevilties. Užuot bandžius sugalvoti, kuo save užimti, mes norime pasiūlyti jums idėjų kaip rūpintis savo kūnu, protu, širdimi ir siela.

 

 

Jūsų kūnas

Paslaptis, kuri padeda išlaikyti mus geros formos – vitaminai! Saulė pamažu sugrįžta, tačiau dar per anksti kalbėti apie vitaminų vartojimo sustabdymą. Jūsų kūnui vis dar reikia pagalbos gaunant būtinas medžiagas.

 

Nepamirškite apie subalansuotą mitybą, kad sustiprintumėte imuninę sistemą. Jei jaučiate nuovargį ar, dėl biocheminio disbalanso organizme, esate linkę į dažnas nuotaikų kaitas – rekomenduojame apsirūpinti vitaminais keletui mėnesių.

 

Neatsisakykite sporto. Negalite eiti į sporto salę? Tai ne priežastis atsisakyti aktyvių užsiėmimų. Internete gausu sportinių programų. Įsijunkite vaizdo įrašą ir mankštinkitės kartu su virtualiu instruktoriumi.

 

Galbūt jau esate matę virtualius šokių vakarėlius. Galite suorganizuoti tokį patį. Pakvieskite savo draugus internete, sukurkite gerą grojaraštį ir šokite kartu, naudodamiesi skaitmenine platforma.

 

Net karantino metu, jei esate sveikas, rekomenduojama vaikščioti ar bėgioti gryname ore. Tačiau nepamirškite, kad karantino metu negalite bėgioti žmonių perpildytose vietose. Grynas oras ir sportas yra labai svarbūs palaikant fizinę ir psichinę sveikatą.

 

Ir dar viena idėja. Dabar pats tinkamiausias laikas išplauti langus ir pasiruošti pavasariui. Arba atlikti namo ar buto generalinį tvarkymą, jei oro sąlygos langų plovimui yra nepalankios. Beje, tyrimai rodo, kad ruošos metu sudeginama 170–190 kalorijų. Neblogai. O kaip pakils jūsų nuotaika, kai pritūpsite ant sofos švariame kambaryje!

 

Jūsų protas

Nesėdėkite valandų valandas socialiniuose tinkluose. Jums reikia naujausių žinių apie tai, kas vyksta? Naudokitės tik patikrintais informacijos šaltiniais. Venkite skambių antraščių, trikdančių mintis. Apsvarstykite galimybę bent laikinai apriboti laiką, praleidžiamą priešais ekraną.
O kas, jei imsitės užsienio kalbos? Galbūt tai jūsų galimybė baigti visus „Duolingo“ lygius. Arba pabandykite peržiūrėti visą serialo sezoną užsienio kalba.

 

Tobulinkite savo kulinarinius įgūdžius. Gal užsimoti ir pasigaminti Pavlovos desertą? Na, arba galite pabandyti pasiekti naują lygį gaminant mėgstamus ryžių ar makaronų patiekalus. Įsisavinkite naujus jų receptus.

 

Perskaitykite vertingas knygas. Gal būt jūs ilgai planavote perskaityti ką nors iš klasikos arba, galiausiai, perskaityti tai, ko dar neskaitėte.

 

Jūsų širdis

Niekas netrukdo bendrauti su draugais internete. Primygtinai rekomenduojame ne tik keistis teksto žinutėmis, bet ir bendrauti su šeima ir draugais vaizdo skambučiais. Įsivaizduokite, kiek džiaugsmo suteiksite savo močiutei, jei atsiūsite jai ranka parašytą laišką! Tiesą sakant, tokiu laišku ar atviruku galite įtikti ir savo draugams.

 

Šiomis dienomis atkreipkite ypatingą dėmesį į dosnumo svarbą. Nupirkite nedidelę dovanėlę šalia jūsų esančioje parduotuvėje. Galbūt smulkusis verslas šiuo laikotarpiu išgyvena sunkius laikus. Padėkite vienišiems pagyvenusiems kaimynams. Nupirkite jiems maisto ar vaistų, kad jiems nereikėtų eiti iš namų.

 

Jūsų siela

Užsirašykite savo mintis ir apmąstymus į dienoraštį. Pradėkite nuo to, už ką esate dėkingas. Nesvarbu, ar tai didelis dalykas, ar ne, reikšmingas, ar ne visai. Tai gali būti visai paprasti dalykai – malonus pokalbis, skani kava, žvalus rytas po ramaus miego. Kai jūsų sieloje ne taip džiugu – tai taip pat parašykite dienoraštyje ir pasidalinkite su artimu draugu susitikimo metu.

 

Pagalvokite apie rimtesnius ir gilesnius klausimus. Tam dabar yra daugiau laiko. Perskaitykite apie Dievo egzistavimą, apmąstykite šią temą. Ar žinote, ką apie tai galvojate? Ar kada susimąstėte, ką galvojate apie Bibliją ir ką apie ją sako kiti? Ar norėtumėte perskaityti, kodėl milijonai žmonių šimtmečiais pasitikėjo šia knyga? Ką jūs žinote apie Jėzų Kristų?