Doros lyderystės trūkumas

Pradžia » Tinklaraštis » Doros lyderystės trūkumas
Andrius

Nors šiuolaikinėje visuomenėje plinta įvairios lyderystės, vadovavimo idėjos, dabar, kaip ir visuomet, trūksta dorų, ugdančių ir pasiaukoti mokančių vadovų. Būdamas bažnyčios tarybos nariu, ypatingai tai pastebėjau bendruomenės kontekste. Nemokėjimas deleguoti užduočių, atsakomybių nebuvimas, konkrečios vizijos stoka, žmonių apatiškumas bei daugelis kitų veiksnių lemia neišvengiamą vadovų nesėkmę.

Nesėkmės dažnai yra visų vadovų kasdienybė, tačiau 2013 m. su taryba nusprendėme sudalyvauti Pasaulinėje lyderystės konferencijoje (PLK). Tai krikščionišku pagrindu grįstos lyderystės renginys, skirtas bažnyčių, verslo, ne pelno siekiančių organizacijų bei viešojo sektoriaus vadovams. Būtent ten su visa komanda turėjome galimybę girdėti pasaulinio lygio vadovų bei lyderių mintis. Būdami konferencijoje uždavėme itin svarbius, organizacijos sėkmę lemiančius klausimus. Prie vieno staliuko diskutavome, dalinomės idėjomis bei problemų sprendimo būdais.

Prisipažinsiu, jog pateikiama medžiaga atvėrė akis ne tik man, tačiau ir visai mūsų komandai. Konferencijoje išmoktos pamokos, neįkainojamos diskusijos bei realūs doros lyderystės pavyzdžiai lėmė dar darnesnės, sunkumus lengvai įveikiančios ir tikslus efektyviai įvykdančios komandos susiformavimą. Šiuo metu bažnyčios taryba dar geriau atlieka savo funkciją ir iškylančios problemos tik sustiprina vadovų sugebėjimą priimti sprendimus.

Netgi po 4 metų dalyvavimo konferencijoje, vis tiek randu ko pasisemti iš kasmet besikeičiančių kalbėtojų. Rekomenduoju visiems, kurie nori tobulėti kaip lyderiai ar vadovai savo srityje.

Andrius K

Apie PLK konferenciją