Dievas suteikia ramybę, kai aplinkui baimė, nerimas, ekonominė krizė ir koronavirusas

Pradžia » Tinklaraštis » Dievas suteikia ramybę, kai aplinkui baimė, nerimas, ekonominė krizė ir koronavirusas

Kaip rasti ramybę globalios krizės įkarštyje

 

Pasaulyje, kuriame gyvename, yra daugybė priežasčių nerimauti.
Prieš penkis metus tai buvo keičiami pinigai. Po šio keitimo pinigų vertė krito tiesiog akyse. Kaip susimokėti už butą, maistą ir gyvenimą? Kaip tai paveiks mano šeimą?

Šiandien – tai pandemija. Kadangi koronavirusas plinta visame pasaulyje, judėjimas draudžiamas, atšaukiami renginiai, įvedamas karantinas ir ribojami asmeniniai žmonių kontaktai. Ar galiu eiti į darbą? Į užsiėmimus? Kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nuo šios ligos?

Tokios situacijos – ar tai būtų COVID-19 pandemija, ekonominė krizė ar kažkas kita – gali sukelti baimę ir nerimą. Ir šios baimės bei nerimas gali mus nuvesti į vieną iš dviejų kraštutinumų. Pirmasis kraštutinumas – fatalizmas, kai pasiduodame ir sakome: „Bus kaip bus. Kai tai įvyks, tada ir galvosiu, o dabar gyvensiu toliau ir nesijaudinsiu dėl to, kaip šie įvykiai gali paveikti mane ar kitus “.

Kitas kraštutinumas – kontrolė. Mus paralyžiavo nerimas ir visas jėgas, tiek psichines, tiek fizines, skiriame blogiausios įvykio eigos analizei. Taigi, kadangi negalime kontroliuoti savo likimo, bandome kontroliuoti viską, ką galime, ir netgi tai, ko negalime.
Kaip laviruoti tarp fatalizmo ir kontrolės? Kaip per šią pasaulinę krizę rasti ramybę ir viltį, o ne baimę ir nerimą?

 

 

Supratimas apie gyvenimą ir mirtį lemia reakciją į tai, kas vyksta šiuo metu

Tai, kaip susidorojate su baime ir nerimu, daugeliu atveju priklauso nuo to, kaip suprantate gyvenimą ir mirtį.

 

Jei šis gyvenimas yra vienintelis dalykas, kurį turime, tuomet yra pagrindo bijoti. Kiekvieną akimirką, kertant kelią ar spaudžiant ranką, mūsų gali laukti pabaiga. Jei šis gyvenimas yra vienintelis dalykas, kurį turime, tada kiekviena sekundė yra svarbi ir reikia vengti kiekvieno pavojaus.

 

Tačiau Biblija mus moko ko kito. Iš Biblijos sužinome, kad gyvenimas nėra tik trumpa atkarpa, egzistuojanti šiandien, o rytoj – nebe. Biblija sako, kad žmogus buvo sukurtas amžinybei. Joje skaitome, kad Dievas sukūrė žmones pagal Savo atvaizdą, turėdamas tikslą – kad pažintume Jį ir patirtume Jo meilę mums.
Joje taip pat sužinome, kad jei mūsų fiziniai kūnai ir sukurti trumpam laikotarpiui, tai mūsų sielos gyvens toliau. Sužinome, kad šiame gyvenime priimti sprendimai yra svarbūs, kad amžinybė yra reali ir kad gyvenimas turi pasekmių.

 

Biblijoje aprašytas amžinybės paveikslas turi du skirtingus rezultatus. Pirmasis yra tas, kad mūsų likimas ir ateitis priklauso nuo to, ką darome. Ar mes gyvenome pakankamai gerą, dorą gyvenimą? Ar pakankamai gerų darbų atlikome? Ar atitiko mūsų gyvenimas standartus? Atsakymas į šiuos klausimus – visada neigiamas. Nes etalonas – pats Dievo šventumas, tai yra tobulumas. Visi mes, nepaisant to, kaip gerai gyvename, neatitinkame Dievo tobulo šventumo standarto. Šių trūkumų, kuriuos Biblija vadina nuodėme, rezultatas yra mirtis: fizinė mirtis šiame gyvenime ir atsiskyrimas nuo Dievo amžinai.

 

Štai kodėl atėjo Jėzus. Tobulas Dievo Sūnus prisiėmė bausmę už mūsų trūkumus, kad galėtume gauti atleidimą ir patirti Dievo meilę. To rezultate gauname gyvenimą, laisvę ir ramybę suvokdami, kad Jėzus sumokėjo už mūsų nuodėmės padarinius. Dabar mūsų ateitis yra saugi – ir ne tik šio trumpo fizinio gyvenimo ruože, bet ir per visą amžinybę.

 

Supratimas, kad šiame gyvenime priimti sprendimai veikia amžinybę, neleidžia nusiristi į fatalizmą. Pasitikėjimas ateitimi veikia dabartį ir leidžia atrasti ramybę neapibrėžtumo sąlygomis.

 

Kas iš tikrųjų valdo mūsų gyvenimą?

Yra tai, ką galime kontroliuoti, ir tai, ko kontroliuoti negalime.

 

Galite dažnai ir su muilu plautis rankas bei naudoti geriausius būdus, kaip išvengti kontakto su žmonėmis. Galite imtis priemonių apsaugoti save ir kitus žmones. Galite taupyti pinigus, pirkti už juos kasmet brangstančią kripto valiutą ar investuoti į sidabrą bei auksą.

 

Visa tai labai geri ir būtini žingsniai. Tai mes galime ir turime daryti.

 

Bet negalite kontroliuoti to, kas jau įvyko vakar. Nebepakeisite jau tų kontaktų su žmonėmis, kurie jau įvyko anksčiau, ir tai, ką jau teko patirti. Galite kontroliuoti savo veiksmus, bet negalite kontroliuoti to, ką padarys kiti. Jūs tikrai negalite valdyti naftos kainų ar Europos centrinio banko palūkanų normų.

 

Yra tiek daug dalykų, kurių negalime kontroliuoti.
Tačiau nėra nieko, ko kontroliuoti negalėtų Dievas.

 

Tai nereiškia, kad nesirgsite ar neužsikrėsite koronavirusu. Tai nereiškia, kad jūsų investicijų vertė per ateinančius 2 mėnesius būtinai šoktels jūsų naudai.

 

Biblijoje aprašomas Dievas, kuriam rūpi mūsų gyvenimo detalės. Ji pasakoja apie Dievą, pažįstantį mus asmeniškai, besirūpinantį mumis, kontroliuojantį absoliučiai viską. Mes gyvename pasaulyje, kurį pažeidė nuodėmė, ir, deja, nuodėmės pasekmės išlieka. Bet Jėzaus teikiamo atleidimo priėmimas suteikia pasitikėjimo savo ateitimi. Jo jėga ir ramybė iš Dievo, kuris kontroliuoja viską, suteikia pasitikėjimo dabartimi net ir sunkiausiomis aplinkybėmis.

 

Vieną dieną mūsų pasaulis bus visiškai kitoks

Bet Dievas nenori, kad mes ir toliau gyventume sudarkytame, nuodėmingame pasaulyje. Tai yra mūsų dabartis, bet ne mūsų ateitis. Dievas mums žada, kad amžinybėje mūsų laukia kažkas geresnio.

 

Pasaulis be ligų. Saugus ir stabilus. Be praradimų ir liūdesio. Mirtis nebeviešpataus. Ir Dievas, kuris leido mums Jį pažinti, nušluostys kiekvieną mūsų ašarą.

 

Tai įmanoma tik tuo atveju, jei Jėzus tikrai nugalėjo mirtį – pats miręs ir prisikėlęs. Jei šis gyvenimas būtų vienintelis dalykas, kurį turime, tuomet turėtume pagrindo bijoti. Tačiau jei Biblija sako tiesą, tuomet turim viltį, besitęsiančią už mūsų trumpo gyvenimo atkarpos. Ir jei mes gavome Jėzaus duotą atleidimą, tuomet galime žvelgti į ateitį ramiai ir džiaugsmingai, nepaisydami dabartinių aplinkybių.
Šis pasaulis nebuvo sukurtas ligoms, mirčiai, liūdesiui ir nestabilumui. Buvome sukurti amžinybei ir vilčiai. Ir per Jėzų galime tai įgyti.